xadmin-core - en to eu translation catalogue (232 entries)

en:  By %(filter_title)s
eu: %(filter_title)sgatik

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
eu: Ez da %(key)r eremua nagusitzat duen %(name)srik.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
eu[0]: %(total_count)s aukeratua
eu[1]: %(total_count)s guztiak aukeratuak

en: %s Charts
eu: %s Diagrama

en: %s Detail
eu: %s Xehetasunak

en: %s List
eu: %s Zerrenda

en: 0 of %(cnt)s selected
eu: %(cnt)stik 0 aukeratuak

en: Add
eu: Gehitu

en: Add %(name)s
eu: %(name)s gehitu

en: Add %s
eu: %s gehitu

en: Add Widget
eu: Widgeta Gehitu

en: Add any model object Widget.
eu: Edozein objetu gehitu Widgeta.

en: Add success, click <a id='change-link'>edit</a> to edit.
eu: Gehitze arrakastatsua, klikatu <a id='change-link'>editatu</a> editatzeko.

en: All
eu: Guztia

en: Any Objects list Widget.
eu: Edozein Objetu zerrenda Widgeta.

en: Any date
eu: Edozein data

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Are you sure you want to delete the %(verbose_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
eu: Ziur al zaude "%(escaped_object)s" %(verbose_name)sa ezabatu nahi duzula? Ondorengo erlazionatutako objetuak ezabatuko lirateke:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
eu: Ziur zaude aukeratutako %(objects_name)s ezabatu nahi duzula? Ondorengo objetuak eta haiekin erlazionatuta daudenak ezabatuak izango dira:

en: Are you sure?
eu: Ziur al zaude?

en: Available
eu: Eskuragarri

en: Avg
eu: Btz-bst

en: Batch Change selected %(verbose_name_plural)s
eu: Sorta moduko Aldaketa aukeratua %(verbose_name_plural)s

en: Bookmark
eu: Laster-marketara gehitu

en: Bookmark Widget, can show user's bookmark list data in widget.
eu: Laster-marken Widgeta, erabiltzailearen laster-marka zerrenda widgetean erakutsi dezake.

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Cancel Sort
eu: Ezeztatu Ordenaketa

en: Cannot delete %(name)s
eu: Ezin izan da %(name)s ezabatu

en: Change %s
eu: Aldaketa %s

en: Change Multiple
eu: Bizpahiru Aldatu

en: Change Password
eu: Pasahitza Aldatu

en: Change history: %s
eu: Historiala aldatu: %s

en: Change multiple objects
eu: Objetu anitz aldatu

en: Change my password
eu: Nire pasahitza aldatu

en: Change password
eu: Pasahitza aldatu

en: Change password: %s
eu: Pasahitza aldatu: %s

en: Change version.
eu: Bertsioa aldatu.

en: Change:
eu: Aldatu:

en: Charts
eu: Diagramak

en: Choice Date
eu: Aukeraketa Data

en: Choose
eu: Aukeratu

en: Choose a date from the list below to recover a deleted version of an object.
eu: Aukeratu beheko zerrendatik data bat objetu baten ezabatutako bertsioa berreskuratzeko.

en: Choose all
eu: Guztia aukeratu

en: Chosen
eu: Aukeratua

en: Clean
eu: Garbitu

en: Clean Bookmarks
eu: Laster-markak Garbitu

en: Clean Filters
eu: Filtroak garbitu

en: Clean Refresh
eu: Garbitu Freskatzea

en: Clear selection
eu: Aukeraketa garbitu

en: Click here to select the objects across all pages
eu: Klikatu hemen orrialde guztiko objetuak aukeratzeko

en: Click to choose all at once.
eu: Klikatu guztia aukeratzeko.

en: Click to remove all chosen at once.
eu: Klikatu aukeraketa guztia ezabatzeko

en: Close
eu: Itxi

en: Close Window
eu: Lehioa Itxi

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Count
eu: Kontaketa

en: Current: %s
eu: Unekoa: %s

en: Dashboard
eu: Arbela

en: Database error
eu: Datubase errorea

en: Date Range
eu: Data Tartea

en: Date/time
eu: Data/ordua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete multiple objects
eu: Bizpahiru objetu ezabatu

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
eu: Aukeratutako %(verbose_name_plural)s ezabatu

en: Deleted %(verbose_name)s.
eu: %(verbose_name)s ezabatua.

en: Deleting the %(verbose_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
eu: '%(escaped_object)s' %(verbose_name)sa ezabatzeak ondorengo babestutako erlazionatutako objetuak ezabatuko lituzke:

en: Deleting the %(verbose_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
eu: '%(escaped_object)s' %(verbose_name)sa ezabatzeak erlazionatutako beste objetu batzuk ezabatuzko lituzke baina zure kontuak ez dauzka ondorengo objetu motak ezabatzeko baimenik:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
eu: Aukeratutako %(objects_name)s objetua ezabatzeak ondorengo objetuak ezabatuko lituzke:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
eu: Aukeratutako %(objects_name)s objetua ezabatzeak erlazionatutako objetuak ezabatuko lituzke, baina zure kontuak ez dauzka ondorengo objetu motak ezabatzeko baimenik:

en: Details of %s
eu: %sren xehetasunak

en: Diff
eu: Diferentzia

en: Diff %(verbose_name)s
eu: %(verbose_name)s ezberdintasunak

en: Diff Select Versions
eu: Aukeratutako Bertsioen Ezberdintasunak

en: Download
eu: Deskargatu

en: E-mail address:
eu: Eposta helbidea:

en: Edit
eu: Editatu

en: Empty list
eu: Zerrenda hustu

en: Enter
eu: Sartu

en: Enter %s
eu: Sartu %s

en: Enter Number
eu: Zenbakia Sartu

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
eu: <strong>%(username)s</strong> erabiltzailearentzat pasahitz berri bat sartu.

en: Enter a username and password.
eu: Erabiltzaile eta pasahitz bat sartu.

en: Enter bookmark title
eu: Laster-markaren izenburua idatzi

en: Enter new password
eu: Pasahitz berria idatzi

en: Enter your new password.
eu: Zure pasahitz berria sartu.

en: Export
eu: Esportatu

en: Export all data.
eu: Data guztiak esportatu.

en: Export with format.
eu: Formatuarekin esportatu.

en: Export with table header.
eu: Esportatu taularen goiburuarekin.

en: Field
eu: Eremua

en: Filters
eu: Filtroak

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
eu: Lehendabizi, erabiltzaile eta pasahitz bat sartu. Ondoren, erabiltzaile aukera gehiago editatzeko gai izango zara.

en: Forgotten your password or username?
eu: Zure pasahitza edo erabiltzailea ahaztu duzu?

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
eu: Pasahitza ahaztu duzu? Idatzi zure eposta helbidea behean eta berri bat ezartzeko argibideak bidaliko dizkizugu.

en: From
eu: Nork

en: History
eu: Historiala

en: Home
eu: Hasiera

en: Html Content
eu: Html Edukia

en: Html Content Widget, can write any html content in widget.
eu: Html Eduki Widgeta, edozein html eduki idatzi daiteke widgetan.

en: Important dates
eu: Data garrantzitsuak

en: Initial version.
eu: Hasierako bertsioa.

en: Is Shared
eu: Partekatua da.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
eu: Elementuren bat aukeratzea beharrezkoa da ekintza bat burutzeko. Ez da elementurik aldatu.

en: Log in
eu: Sarioa hasi

en: Log in again
eu: Saioa hasi berriro

en: Log out
eu: Saioa amaitu

en: Logout Success
eu: Saioa Arrakastaz Amaitua

en: Main Dashboard
eu: Arbela Nagusia

en: Must select two versions.
eu: Bi bertsio aukeratu behar dira.

en: New Bookmark
eu: Laster-marka Berria

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next step
eu: Ondo pausua

en: No
eu: Ez

en: No Bookmarks
eu: Ez dago Laster-markarik

en: Now
eu: Orain

en: Other Fields
eu: Beste Eremuak

en: Page
eu: Orrialdea

en: Page not found
eu: Orria ez da aurkitu

en: Password changed successfully.
eu: Pasahitza arrakastaz aldatua.

en: Password reset
eu: Pasahitza berrezarri

en: Password reset successful
eu: Pasahitzaren berrezartze arrakastatsua

en: Password reset unsuccessful
eu: Pasahitzaren berrezartzea gaizki joan da

en: Past 7 days
eu: Duela 7 egun

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Personal info
eu: Info pertsonala

en: Please Login
eu: Hasi Saioa mesedez

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
eu[0]: Beheko errorea zuzendu mesedez.
eu[1]: Beheko erroreak zuzendu mesedez.

en: Please enter the correct username and password for a staff account. Note that both fields are case-sensitive.
eu: Mesedez sartu langile kontu baten erabiltzaile eta pasahitz egokiak. Kontuan hartu bi eremuek maiuskula eta minuskulak bereizten dituztela.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
eu: Mesedez idatzi zure pasahitz berria bi aldiz ongi idatzi duzun egiaztatzeko.

en: Please go to the following page and choose a new password:
eu: Mesedez, joan ondorengo orrira eta pasahitz berri bat aukeratu:

en: Please log in again, because your session has expired.
eu: Mesedez hasi berriro saioa, zure uneko saioa iraungi da eta.

en: Please select two different versions.
eu: Mesedez aukeratu bi bertsio ezberdin.

en: Press the recover button below to recover this version of the object.
eu: Sakatu beheko berreskuratze botoia objetuaren bertsio hau berreskuratzeko.

en: Press the revert button below to revert to this version of the object.
eu: Beheko itzularatze botoia sakatu objetua bertsio hontara itzultzeko.

en: Prev step
eu: Aurr pausua

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Query String
eu: Kontsulta Katea

en: Quick Add
eu: Gehitze Azkarra

en: Quick Buttons
eu: Botoi Azkarrak

en: Quick button Widget, quickly open any page.
eu: Botoi azkarra Widgeta, edozein orri azkar ireki.

en: Recover
eu: Berreskuratu

en: Recover %s
eu: %s berreskuratu

en: Recover deleted %(name)s
eu: Ezabatutako %(name)sa berreskuratu

en: Related Objects
eu: Erlazionatutako Objetuak

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Remove all
eu: Guztia ezabatu

en: Rercover version.
eu: Bertsioa berreskuratu.

en: Reset my password
eu: Nire pasahitza berrezarri

en: Restore Selected
eu: Aukeratutakoa berrezarri

en: Revert
eu: Itzularazi

en: Revert %(verbose_name)s
eu: %(verbose_name)s itzularazi

en: Revert %s
eu: %s aurreko bertsiora itzuli

en: Revert this revision
eu: Bertsio hau itzularazi

en: Revert to
eu: Hona itzularazi

en: Revert version.
eu: Aurreko bertsiora itzuli.

en: Save
eu: Gorde

en: Save Bookmark
eu: Laster-marka gorde

en: Save and add another
eu: Gorde eta beste bat gehitu

en: Save and continue editing
eu: Gorde eta editatzen jarraitu

en: Save as new
eu: Berri bezala gorde

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Save current page as Bookmark
eu: Uneko orria Laster-marka bezala gorde

en: Search
eu: Bilatu

en: Search %s
eu: Bilatu %s

en: Select Date
eu: Data Aukeratu

en: Select all %(total_count)s %(model_name)s
eu: Aukeratu %(total_count)s %(model_name)sak

en: Server Error <em>(500)</em>
eu: Zerbitzariaren errorea

en: Server error
eu: Zerbitzariaren errorea

en: Server error (500)
eu: Zerbitzariaren errorea (500)

en: Settings Content
eu: Ezarpenen Edukia

en: Settings Key
eu: Ezarpenen Gakoa

en: Sheet
eu: Xafla

en: Show all
eu: Guztia erakutsi

en: Show models simple chart.
eu: Erabili modeluen diagrama sinplea.

en: Slideshow
eu: Aurkezpena

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
eu: Zerbait txarto dago zure datubasearen instalazioarekin. Ziurtatu beharrezko datubase taulak sortuak izan direla eta datubasea erabiltzaile egokiak irakurri dezakela.

en: Sort ASC
eu: GOR Ordenatu

en: Sort DESC
eu: BEH Ordenatu

en: Status
eu: Egoera

en: Success
eu: Arrakasta

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
eu: Aukeratutako %(count)d %(items)s arrakastaz ezabatuak.

en: Sum
eu: Batura

en: Target Model
eu: Helburu den Modelua

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
eu: Eskerrikasko Web gunean zure denbora sartzeagatik.

en: Thanks for using our site!
eu: Eskerrik asko gunea erabiltzaileagatik!

en: The %(model)s "%(name)s" was recovered successfully. You may edit it again below.
eu: "%(name)s" %(model)sa arrakastaz berreskuratu da. Azpian berriro editatu dezakezu.

en: The %(model)s "%(name)s" was reverted successfully. You may edit it again below.
eu: "%(name)s" %(model)sa aurreko bertsiora arrakastaz itzularazi da. Azpian berriro editatu dezakezu.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
eu: "%(obj)s" %(name)sa arrakastaz gehitua izan da.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
eu: "%(obj)s" %(name)sa arrakastaz gehitua izan da.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
eu: "%(obj)s" %(name)sa arrakastaz ezabatua izan da.

en: The %(site_name)s team
eu: %(site_name)sko taldea

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
eu: Pasahitzaren berrezartze esteka baliogabea zen, ziur aski iadanik erabilia izan delak. Mesedez, eskatu pasahitzaren berrezartze berri bat.

en: Themes
eu: Itsura-gaiak

en: There are no deleted objects to recover.
eu: Ez dago berreskuratu daitekeen ezabatutako objeturik.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
eu: Errore bat egon da. Eposta bidez bidali zaio webgunearen kudeatzaileari eta laister konpondu beharko litzake. Milesker zure pazientziagatik.

en: This month
eu: Hilabete hau

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
eu: Objetu honek ez dauka aldaketa historialik. Ziurrenik ez zen kudeaketa gune honen bitartez gehitua izango.

en: This year
eu: Urte hau

en: Title
eu: Izenburua

en: To
eu: Nori

en: Today
eu: Gaur

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Url Name
eu: Url Izena

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User Setting
eu: Erabiltzaile Ezarpenak

en: User Settings
eu: Erabiltzaile Ezarpenak

en: User Widget
eu: Erabiltzaile Widgeta

en: User Widgets
eu: Erabiltzaile Widgetak

en: Version A
eu: A  bertsioa

en: Version B
eu: B bertsioa

en: Waiting
eu: Itxoiten

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
eu: Sentitzen dugu baina eskatutako orria ezin izan da aurkitu.

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
eu: Eposta biez zure pasahitza ezartzeko argibideak bidali dizkizugu eman diguzun eposta helbidera. Laister jaso beharko zenituzke.

en: Welcome,
eu: Ongietorri,

en: Widget ID
eu: Widget IDa

en: Widget Options
eu: Widget Aukerak

en: Widget Params
eu: Widget Parametroak

en: Widget Title
eu: Widget Izenburua

en: Widget Type
eu: Widget Mota

en: Yes
eu: Bai

en: Yes, I'm sure
eu: Bai, ziur nago

en: You don't have permission to edit anything.
eu: Ez daukazu ezer editatzeko baimenik.

en: You may add another %s below.
eu: Behean beste %s bat gehitu dezakezu.

en: You may edit it again below.
eu: Behean editatu dezakezu berriro.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
eu: %(site_name)sen zure erabiltzailearen pasahitzaren berrezarpen bat eskatu duzulako ari zera eposta hau jasotzen.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
eu: Zure e-posta helbidea ez da zure erabiltzaile izena. Horren ordez saiatu '%s'.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
eu: Zure pasahitza ezarria izan da. Orain saioa hasi dezakezu.

en: Your username, in case you've forgotten:
eu: Zure erabiltzailea, ahaztu baduzu:

en: day
eu: eguna

en: log in
eu: hasi saioa

en: month
eu: hilabetea

en: year
eu: urtea
